Santorini sala, Grieķija

SantoriniSantorini (Thera, Thira, izrunā [ˈθira]) – vulkāniskas izcelsmes Grieķijas sala Egejas jūrā, ko apjūsmo visi, kas tur nonākuši, vai vēl tikai taisās turp doties, iekļauta daudzu ceļojumu maršrutu grafikos. Baltas mājas zilas jūras fonā, kas raksturīgas Santorini, ir daudz kur Vidusjūras reģionā, bet šai vulkāniskajai saliņai ir kāda īpaša gaisotne. Mājiņām ir vēl kāda raksturīga iezīme – kupoli, bieži vien zili.

Sala aicina gan ar skaistu dabu, maziem ciematiņiem ar līkumainām ieliņām, gan atpūtu pludmalēs. Tās vēsture saistīta ar daudzām leģendām. Kā viena no tām ir saistība ar seno, daudzu meklēto Atlantīdu. Tomēr pašas salas radusies 1450 g.p.mē. vulkāniska izvirduma laikā. Pēdējo reizi vulkāns par sevi atgādināja 1950. gadā.

Santorīni patiesībā nav viena sala, tā ir salu grupa, kurā iekļautas tādas saliņas kā Thera, Thirassia, Aspronisi, Kristiana salas, Palia Kemani, Nea Kameni u.c. Santorini salas ietilkpst Kikladu salu grupā un no Grieķijas krastiem atrodas 200 km attālumā.. Galvaspilsēta Fira. Iedzīvotāju skaits – 13 600. Salā var nokļūt ar laivām cauru gadu, ir avio savienojumi ar Atēnām un vasarā šeit var nokļūt arī no Krētas. Lielākais kūrorts – Kamari atrodas 10 km no Firas.

Salai nosaukums dots par godu Sv. Irēnai.

Santorini dabu raksturo klintis, klimats šeit ir mitrs ar karstām dienām un vēsiem vakariem. Vasarā iespējamas lietusgāzes.

Foto (c) Shannon Webster Charters

Santorini salas mājas lapa >>>

0 Responses to “Santorini sala, Grieķija”



  1. Atstāt komentāru

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s





%d bloggers like this: