Sāmsala, Igaunija

SāmsalaSāmsala (Sāremā), Igaunija. Kuru gan nevilina atpūta uz salas. Visērtāk un tuvāk ceļojumā doties uz Igaunijas lielāko salu – Sāmsalu (Sāremā), kur nokļūt var ik pusstundu ar prāmi no Virtsu uz Muhu salu. Sāremā pievilcība slēpjas jau apziņā vien, ka esi uz salas, kaut arī pati sala ir tik liela, ka to fiziski sajust nemaz nevar. Tas ir ziemeļnieciskais skarbums ar klintīm, vēju, kadiķu audzēm un romantisko Kuresāres vecpilsētu un, protams, Kāli meteorīta krāteri, kas tāds mazs dīķītis jau vien ir, bet toties ar kādu vēsturi!

Sāmsala (2673 km2, 39231 iedz.) atrodas Baltijas jūrā, Monzunda salu arhipelāgā. No Latvijas to atdala Irbes jūras šaurums, bet visātrāk tajā var nokļūt šķērsojot Muhu salu, ko ar Sāmsalu savieno dambis. Jau ceļš pa dambja muguru līdz salai – jūras viļņu skāvumā ir gana romantisks.

Vispirms Sāmsalā parasti sanāk iepazīties ar salas galvaspilsētu – Kuresāri ar Kuresāres bīskapa pili, un pusdienošanu kādā Kuresāres restoorānā, kur neiztrūkstoša ēdienkartes sastāvdaļa ir mežacūkas cepetis. Arī pati vecpilsēta ir gana jauka, neliela un ar senatnes pieskaņu.
Sāmsalas iecienītākie tūrisma objekti bez Kuresāres ir Pangas klints, vējdzirnavas, Kāli meteorīta krāteris un pati salas piekrastes daba.
Autora foto
Sāmsala, Kuresāre

Restorāns Kuresārē

Sāmsala

Ceļš pāri jurai no Muhu uz Sāremā (Sāmsalu)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: