Medīt spokus Bhagarhā! Indijas slavaenākā spoku pilsēta

BhanangaraBhangara (Bhangarh) ir viena no slavenākajām Indijas spoku pilsētām un pat varas iestādes medīt spokus neuzdrošinās. Par Bhagaru rakstīts pat vairākos ārvalstu mēdijos. Senām, pamestām pilsētām, kur savulaik ritējusi rosmīga dzīve piemīt īpašs šarms. Drupās, šķiet, saglabājusies seno laikmetu elpa un tūlīt atskanēs seno iedzīvotāju soļi. Bhangara atrodas Radžastaņā, 314 km uz D no Deli. Tā piesaista arī arheologus, šiet atrasti priekšmeti vēl no aizvēsturiskiem laikiem kā ari no mauru līdz musulmaņu periodam. Pilsētā atrodami vairāki interesanti tempļi. Ja esi no tiem, kas šeit pavadījuši nakti, piesakies!

 
Kā spoku pilsētaBhangara piesaista daudz tūristu, tomēr, ja vēlaties sajust seno garu klātbūtni, jāņem vērā kāds noteikums. Kā brīdina Indijas Arheoloģijas Dienests, pilsētā aizliegts atrasties pēc saulrieta. Tiek uzskatīts, ka tie, kas to tomēŗ dara, nekad vairs neatgriežas. pateicoties senajiem spoku stāstiem, vietējie no Bhangaras izvairās. Pat pats arheoloģijas dienests savu kantori izveidojis kilometru no noslēpumainās vietas.
Savlaik Indijas valdība bija nolēmusi Bhangarā ieviest militāru posteni, kas patrulētu spokainajā vietā arī naktīs. Neviens šajā operācijā neesot vēlējies piedalīties. Arī Arheoloģijas Dienesta birojs un telpas, kur iespējams palikt pa nakti atrodas kilometra rādiusā no Bhangaras.
Ar Bhangaras  celtniecību saistās sena leģenda. Pilsētu 17.gs. celt Madho Singham atļāvis askēts Baba Balanats, kurš šeit meditējis. Tomēr bijis noteikums, ka pils nedrīkst pacelties tik augstu, lai tās mestā ēna skartu askētu. Madho Singhama mazdēls Adžabs Singhs šo nosacījumu ignorēji un tā pilsēta tapusi nopostīta.
Advertisements

0 Responses to “Medīt spokus Bhagarhā! Indijas slavaenākā spoku pilsēta”  1. Atstāt komentāru

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s
Reklāma

Rīgas Tūrisma Aģentūra

Kontakti

e-pasts: jaila@inbox.lv

Ceļojumi

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

Draugi

Labākie ceļojumi: www.rta.lv http://celojumuagentura.wordpress.com/ Viss par telpaugiem: http://istabasaugi.ucoz.lv/

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Advertisements

%d bloggers like this: